ADVINSmartphony v rukou českých uživatelů

Publikováno dne: 8.4.2015

Podle marketingového výzkumu konaného na konci roku 2014, smartphone nebo tablet v dnešní době používá více než 67% české populace.

Lidé si zvykli, že jim chytré telefony usnadňují komunikaci s ostatními uživateli, ale také díky aplikacím pomáhají v dopravě nebo slouží jako nástroj zábavy při hraní her. Nejčastěji používané aplikace na mobilních telefonech jsou právě aplikace pro sociální sítě, mapy a navigace a předpověď počasí. Na tabletech pak převažují sociální sítě, hraní her a přehrávání filmů a videí.

Smartphony a tablety by nedostály svému využití nebýt internetu. Právě internet z nich dělá ta chytrá zařízení, která se stala součástí naší každodenní komunikace. Internet v mobilu je využívaný při provozu aplikací, ale také ho velmi často využíváme na prohlížení internetu jako takového. Telefon máme neustále u sebe a tak není nic jednoduššího a rychlejšího než si najít požadované informace právě na něm.

Chování uživatelů si všiml i vyhledávač Google, a jak jsme upozorňovali v naší minulé novince, od 21.4.2015 bude přizpůsobovat algoritmus vyhledávání tak, aby vyšel vstříc moderním trendům a uživatelům vyhledávajících na mobilních zařízeních.

Použitelnost webu a e-shopu na mobilním zařízení hraje důležitou roli pro uživatele, jestli na něm nakoupí nebo jestli se ještě někdy vrátí.

 


Přečtěte si naše novinky