ADVINMobile-friendly web

Publikováno dne: 24.3.2015

Google se chystá udělat velký krok. Od 21. 4. 2015 bude při hodnocení webových stránek dávat větší důraz na použitelnost webových stránek z pohledu mobilů a tabletu. Vzhledem k tomuto faktu dojde k zásadní změně vyhledávacího algoritmu.

Obrázek

Tato změna je odvozená od trendu, kdy se lidé čím dál více pohybují na internetu na svých mobilních zařízeních. Prohlížení webů a e-shopů během cesty do práce či z práce na tabletu, phabletu či telefonu není žádnou nevídanou situací. Návštěvnost e-shopů našich klientů z mobilních zařízení se šplhá k až k nevěřitelnému číslu 35% všech návštěvníků. Je proto velmi důležité se zamyslet nad faktem, že by náš web mohl být kvůli této změně skryt až před třetinou našich potenciálních zákazníků.

Pro optimalizaci webu se můžeme rozhodnout pro mobilní verzi webu nebo responzivní design webu. Při responzivním designu zůstává URL stejná pro všechna zařízení. U mobilní verze může dojít k vytvoření duplicitního webu v případě, že verze není správně ošetřena.

Jaký je tedy závěr? Webové stránky, které jsou vhodně optimalizované pro mobilní zařízení, budou při vyhledávání v chytrých telefonech a tabletech upřednostněny ve výsledcích vyhledávání. Pokud nevíte, jestli Váš web je optimalizovaný i pro mobilní přístroje, zkuste jednoduchý test, který dal Google k dispozici.

S responzivním designem i mobilními verzemi webů máme zkušenosti. Neváhejte se nás kontaktovat pro další informace.

 


Přečtěte si naše novinky