ADVINZakázané techniky optimalizace

Publikováno dne: 29.11.2013

Existují různé techniky optimalizace webových stránek, které umožňují dosažení co nejlepší pozice ve vyhledávačích. Kromě povolených metod (white hat SEO) se také často setkáváme s metodami zakázanými (black hat SEO). Výsledky v případě black hat SEO jsou však v delším období vždy negativní a jejich použití je spíše kontraproduktivní. V dnešní době používání těchto podvodných praktik vyžaduje zaměřit se nejen na oklamání stroje, ale také člověka, který poskytuje hodnocení stránek prostřednictvím zpětných odkazů jako je tomu v případě PageRank a Google.

 

Black hat SEO metody

Využívají zakázané techniky, které lze dnes poměrně jednoduše odhalit a za tuto činnost jsou jejich uživatelé následně sankcionováni. Pokuta může mít podobu vymazání ze seznamu výsledků vyhledávání, nebo posunu na nižší pozice ve vyhledávačích. Výsledný efekt těchto metod je z dlouhodobého hlediska negativní.

Vložení stejných textů na větší množství různých URL.

Vyhledávačům se předkládá odlišný obsah než vidí uživatel. Tato technika slouží pro umístění na lepší pozici ve vyhledávačích.

Vyhledávačům je podobně jako u Cloakingu předkládán jiný obsah v podobě speciálně upravené vstupní stránky. Jejím obsahem je nejčastěji veliké množství textových odkazů a klíčových slov.

Velké množství webových stránek, které jsou propojené prostřednictvím odkazů, čímž se uměle zvyšuje pagerank.

Může mít více podob např. vložení textu pod obrázek, na pozadí stejné barvy, užití písma nulové velikosti, ukrytý CSS styly.


Přečtěte si naše novinky