ADVINEET a dopad na e-shopy

Publikováno dne: 12.4.2017

Zákon č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb (dále jen „ZoET“) uložil povinnost všem malým a středním podnikatelům elektronicky evidovat své tržby. Toto nařízení se dotýká také e-shopů, které nabízejí platbu v hotovosti a formou platebních bran.

Bližší vymezení, co vlastně je platba podléhající elektronické evidenci a jaké náležitosti musí splňovat, naleznete v metodice k evidenci tržeb v části 2.2.1 - Vymezení evidované tržby.
Zdůvodnění, proč tomuto podléhají platby kartou a úhrady přes platební brány je jednoduché. Jelikož jde o jednu z největších služeb, které jsou poskytovány zákazníkům při placení (platba kartou), je tato služba automaticky zahrnuta do povinnosti elektronické evidence tržeb. Plateb formou převodu je totiž mnohem méně, jsou tak lépe kontrolovatelné. Co se týče plateb na fakturu, tomuto se věnuje několik slov na http://www.etrzby.cz/cs/faktura-a-evidence-trzeb.
Co to ale znamená pro e-shopy?
Nutnost svůj systém propojit s EET tak, aby v případě příchozí platby byla poskytnuta informace, která povede k zaevidování do samotného sytému EET.
Podnikatelé se budou zapojovat postupně takto:

Proto ADVIN pro své stávající i nové klienty připravil modul, který bezproblémově komunikuje s EET a usnadnil tak přechod k tomuto systému.


Přečtěte si naše novinky