ADVINTrendy on-line marketingu

Publikováno dne: 19.11.2015

Hlavním trendem současnosti jsou mobilní a responzivní weby, které umožňují pohodlné prohlížení webových stránek na mobilních zařízeních, nebo tabletech. Lidé stále častěji používají k vyhledávání informací nebo k nakupování na internetu mobilní telefony nebo tablety. Stránky, které nejsou uzpůsobeny pro mobilní zařízení, jsou proto ve značné konkurenční nevýhodě.

Další informace o mobile-friendly webech se dočtete v naší novince.

Dalším z důležitých trendů on-line marketingu je tzv. content marketing neboli obsahový marketing, jehož význam neustále stoupá. Jedná se publikování a vytvoření kvalitního obsahu na internetu a především sociálních sítích. Díky internetu mohu spotřebitelé vyhledávat informace z více zdrojů, což přednedávnem nebylo možné. Uživatelé dříve měli k dispozici jen omezené množství informací. Mezi neúčinnější nástroje obsahového marketingu patří sociální sítě, blogy, newslettry a články na webových stránkách.

Jedním z dalších trendů je zastoupení na sociálních sítích, kde se firmám nabízí nové možnosti jak vytvářet a umisťovat zajímavý obsah v různých formách. Už to není jen Facebook, který je nejpoužívanější na území České Republiky, ale také Twitter, Pinterest, Google+, Tumblr a Instagram.

 


Přečtěte si naše novinky