ADVINAffiliate marketing (partnerský marketing)

Publikováno dne: 13.5.2015

Affiliate marketing je hojně využívaný marketingový nástroj internetových firem, který je založený na provázanosti stránek prodejce produktů nebo služeb se stránkami, které určité služby či produkty doporučují. Affiliate partneři jsou za to odměnění provizemi z prodeje.

Již od svých začátků affiliate marketing zaznamenává vysoké tempo růstu a v dnešní době se stal nedílnou součástí podnikatelských strategií u firem všech velikostí.

Vzhledem k tomu, že tato reklama je narozdíl od offline reklamy snadno měřitelná, můžeme jednoduše vykalkulovat její efektivitu. Affiliate partner, který je poskytovatelem doporučení, je odměňován za provize z prodeje, proto i on má zájem na tom, aby obchodů bylo uskutečněných co nejvíce, a je tedy motivovaný k umístění reklamy na viditelné místo. Stejně tak se snaží o její nejlepší zacílení.

Jak affiliate marketing funguje?

Na web provozovatele je nainstalovaný software, který dokáže zanalyzovat návštěvnost webu partnera, stejně tak jako obchody uskutečněné ihned i s určitou časovou prodlevou (tedy když návštěvník nakoupí až po několika dnech od návštěvy). Za tyto uskutečněné obchody pak je affiliate partnerovi přiznána odměna.

 


Přečtěte si naše novinky